Uprzejmie informujemy, że zapisy na konferencję zostały zakończone.
Wykłady poprowadzą specjaliści medycznego zastosowania marihuany z Izraela, Kanady, Niemiec i Polski. Kierownictwo naukowe konferencji : dr Jerzy Jarosz.
Wykłady i warsztaty prowadzone będą w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem.
Miejsce konferencji: Hotel InterContinental w Warszawie, ul. Emilii Plater 49.
Udział w konferencji jest bezpłatny, organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania. Ilość miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu zawiadomimy w oddzielnym e-mailu. Obecnie staramy się o przyznanie punktów edukacyjnych za udział w konferencji.
Ramowy program konferencji:30 stycznia godz. 09:00 – 17:15
„Czy grozi nam epidemia bólu?”, prof. Zbigniew Szawarski, PAN – Komitet Bioetyki
„Bezpieczeństwo w stosowaniu marihuany – aspekty psychologiczne”, dr Mikael Kowal, Holandia
„Medyczna marihuana w Kanadzie – wskazania medyczne, organizacja leczenia”, dr Mohammed Rahim, Cannabis Clinic, Kanada
„Medyczna marihuana w Izraelu. Zastosowanie w neurologii i psychiatrii”, dr Ilya Reznik, Międzynarodowe Towarzystwo Leczenia Marihuaną, Izrael
„Medyczna Marihuana w Polsce. Doświadczenia Punktu Konsultacyjnego MM w Warszawie”, dr Jerzy Jarosz
„Dwa lata doświadczeń z medyczną marihuaną w Niemczech”, dr Jan-Peter Jansen, Niemcy
„Leczenie bólu w opiece paliatywnej”, prof. Dror Robinson, Towarzystwo Leczenia Marihuaną, Izrael
„Jak podać kanabis pacjentowi. Drogi podania kanabinoidów”, dr Martyna Hordowicz, Przychodnia Cannabis, Warszawa
„Receptura na przykładzie preparatów marihuany”, prof. Maciej Małecki, Zakład Farmacji Stosowanej, Warszawski Uniwersytet Medyczny
Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i przesłać na adres: dydaktyka.nauka@fho.org.pl do dnia 20.01.2019 r.
Serdecznie zapraszamy!
Dokumenty do pobrania:
Regulamin konferencjiFormularz zgłoszeniowy
Termin szkolenia: 19.01.2019 r. do 15.02.2019 r.
Miejsce: Fundacja Hospicjum Onkologiczne, ul. Pileckiego 105, Warszawa
Opłata za kurs – 700 PLN
Istnieje możliwość dofinansowaniaze środków WOIPiP kosztów kształcenia podyplomowego tj.80% kosztów kursu – max 500 zł, dotyczy osób spełniających warunki regulaminu.
Kurs obejmuje 85 godzin w tym:
50 godzin – zajęcia teoretyczne
35 godzin – zajęcia praktyczne
WAŻNE!!! KONIECZNE JEST ZAREJESTROWANIE SIĘ NA KURS W SYSTEMIE SKM.
Wypełniony formularz prosimy złożyć w wersji papierowej w siedzibie organizatora wraz z wnioskiem o dofinansowanie do dnia 07.01.2019 r.
Telefon kontaktowy: 734 469 955, 607 463 466
Opłatę za kurs prosimy dokonać na konto:
BANK PEKAO S.A. O/Warszawa
nr 68 1240 5963 1111 0000 4799 9077
Fundacja Hospicjum Onkologiczne
02-781 Warszawa, ul. Pileckiego 105
z dopiskiem „opłata za kurs specjalistyczny Podstawy opieki paliatywnej” oraz imię i nazwisko uczestnika kursu.
Prosimy również o podanie dokładnych danych do wystawienia faktury (dla zainteresowanych).
Ilość miejsc ograniczona.
REGULAMINFORMULARZ ZGŁOSZENIOWYFORMULARZ WNIOSKU O DOFINANSOWANIE
Zapraszamy!
Dyplomy wręczył Rektor – prof. Mirosław Wielgoś. Uroczystość poprowadził Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju – prof. Krzysztof J. Filipiak.W gronie pracowników naszej Fundacji uhonorowanych nagrodą dydaktyczną pierwszego stopnia pojawili się:lek. med. Jerzy Jaroszlek. med. Ewa Jarosz lek. med. Ewa Bochnermgr Dorota Han-Malickamgr Ewa Kalińskamgr Katarzyna Proćmgr Dorota Han-Malickamgr Barbara Smolik-MajewskaSerdecznie gratulujemy!
26 lutego 2018 r. powstało Obserwatorium – odpowiedzialne leczenie bólu jako integralna część Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Celem Obserwatorium jest badanie i ocena nowoczesnych metod leczenia bólu. Projekt w szczególności uwzględnia bariery i niebezpieczeństwa, jakie wiążą się udostępnianiem tych metod pacjentom. Obserwatorium będzie działać na rzecz upowszechnienia polityki równowagi w zakresie leczenia bólu. Oznacza to zapewnienie dostępu do leków osobom potrzebującym przy jednoczesnym ograniczaniu negatywnych zjawisk związanych z niewłaściwym ich wykorzystaniem.
Prawo do leczenia bólu należy do podstawowych praw człowieka. Jednakże dostęp do leków przeciwbólowych, w tym leków opioidowych, jest ograniczany licznymi czynnikami prawnymi, kulturowymi, a także ekonomicznymi. Restrykcje te mają zapobiegać negatywnym konsekwencjom zdrowotnym w przypadkach niewłaściwego użycia lub nadużywania leków opioidowych. Nie powinny jednak ograniczać one dostępu pacjentów do leczenia bólu.
Problem ograniczonego dostępu do opioidowych leków przeciwbólowych dotyczy także Polski. Wyniki międzynarodowych badań (raport ATOME 2014[1]) wykazały, że w naszym kraju stwierdza się niski poziom wykorzystywania leków w leczeniu bólu. W 2010 oceniano stopień zaspokojenia tych potrzeb jedynie na 12%. Problem uzależnienia pacjentów od leków opioidowych i innych, stosowanych w leczeniu przeciwbólowym jest bardzo słabo rozpoznany i wymaga dalszych pogłębionych badań.
Obserwatorium jest elementem szerszej polityki Fundacji, mającej na celu zapewnienia wysokiego standardu leczenia bólu w całej Polsce, a przez to oraz ograniczanie cierpienia pacjentów. W Polsce, z różnych przyczyn, nie w pełni respektowane jest prawo pacjenta do życia bez bólu. Potwierdza to raport NIK Dostępność terapii przeciwbólowej (2017). W pełni zrozumiała jest więc konieczność wyjaśnienia przyczyn tego stanu rzeczy oraz podejmowanie odpowiednich środków zaradczych.
Obserwatorium będzie monitorować i oceniać istniejące w Polsce praktyki dotyczące leczenia bólów nowotworowych i bólów przewlekłych. Podda analizie rozwój lecznictwa przeciwbólowego w Polsce. Będzie badać postawy pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i całego społeczeństwa wobec bólu i jego leczenia i ich ewolucję.
Obserwatorium podejmie próbę określenia kierunku i tempa tej ewolucji, kładąc szczególny nacisk na rozpoznanie barier i obaw, które skutkują niedostatecznym leczeniem przeciwbólowym. Z drugiej strony obserwowane będą zmiany w rozwoju niekorzystnych zjawisk związanych z nadużywaniem lub nieprawidłowym stosowaniem leków niezbędnych dla leczenia przeciwbólowego. Naturalnym produktem tych badań będą raporty oraz publikacje naukowe i szkoleniowe służące kształtowaniu opinii publicznej oraz prowadzeniu skutecznej polityki zdrowotnej w zakresie kontroli i leczeniu bólu.
Wykłady poprowadzą specjaliści medycznego zastosowania marihuany z Izraela i Polski. Kierownictwo naukowe konferencji: dr Jerzy Jarosz i dr Ilya Reznik (Izrael).
Podczas konferencji nastąpi inaguracja działaności Obserwatorium – odpowiedzialne leczenie bólu. Konferencja jest pierwszym owocem działalności Obserwatorium.
Termin: 23 – 24 marca 2018 r
Miejsce konferencji: Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, ul. Pileckiego 105
Program konferencji znajdziesz tu TUTAJ.