Rozpoczęła się III edycja Pól Nadziei

27.09.2017

news zdjęcie

Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany przez hospicja i ich przyjaciół. Jego celem jest nie tylko pozyskiwanie środków na rzecz potrzebujących, ale przede wszystkim propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei niesienia bezinteresownej pomocy.

Symbolem kampanii jest żonkil. Z początkiem jesieni społeczność lokalna: szkoły, przedszkola, władze samorządowe oraz indywidualni darczyńcy zbierają, a następnie sadzą cebulki kwiatów. Kiedy te zakwitną wiosną, są rozdawane w ulicznych kwestach.

 

– Co roku do programu dołączają nowe placówki. Mamy nadzieję, że z pomocą wszystkich uczestników, uda nam się sprawić, aby na wiosnę cały Ursynów zakwitł na żółto – wyjaśnia Marcin Milczarski, koordynator ds. fundraisingu i projektów społecznych w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

 

Niezwykła kampania, niezwykła relacja
Nasza Fundacja od 2015 roku realizuje program Pola Nadziei. Ciągłość tego przedsięwzięcia pozwala nam tworzyć więź, stałe relacje, dzięki którym, wspólnie z wieloma społecznościami: szkolnymi i przedszkolnymi, darczyńcami, mediami, biznesem, społecznością lokalną, administracją samorządową i oczywiście FHO-ską, możemy odczarowywać stereotypowy wizerunek hospicjum. Z miejsca, gdzie trafia się, aby umrzeć staje się tym, w którym spędza się resztę życia – godnie i bez bólu.

 

Liczy się każda inicjatywa
Podczas każdej z edycji uczestnicy programu na wiele sposobów starają się wesprzeć podopiecznych Fundacji. Dzieci i młodzież wraz z wychowawcami organizują kiermasze, np. z okazji Halloween czy Świąt Bożego Narodzenia. Podczas nich – w formie cegiełek – sprzedają własnoręcznie zrobione ozdoby. Co roku, wraz z rodzicami, pieką i ozdabiają pierniki będące upominkami dla pacjentów hospicjum. Zazwyczaj jest ich tak dużo, że spora część, również w formie cegiełek, trafia na Ursynowskie Mikołajki. Odbywają się one w Arenie Ursynów, gdzie Fundacja co roku ma swoje stoisko, oraz na Ursynowski Jarmark Bożonarodzeniowy, wieńczący Paradę Świąteczną FHO. Warto też wspomnieć o kalendarzach, które w całości składają się z prac plastycznych oraz literackich podopiecznych szkół i przedszkoli zaangażowanych w Pola Nadziei.

 

– Każdy etap kampanii Pola Nadziei FHO wywołuje uśmiech i wzbudza radość. Jednym z takich momentów jest wybór prac plastycznych i literackich, które publikujemy w kalendarzach – cegiełkach. Możemy podziwiać nie tylko zdolności plastyczne dzieci i młodzieży, ale też ich ogromną wrażliwość i empatię młodych twórców. Każda z placówek angażuje się w miarę swoich możliwości, natomiast wypadkowa tych aktywności utwierdza nas w przekonaniu, że to, co robimy ma sens. Że otaczają nas ludzie rozumiejący ideę pomagania, że gromadzimy wokół siebie prawdziwych przyjaciół, którzy będą nas wspierać, gdy tylko zajdzie taka potrzeba – tłumaczy Dorota Jasińska, prezes FHO.

 

Program dla każdego
Nie ważne, czy jesteś uczniem, rodzicem, czy po prostu naszym sąsiadem. Jeśli chcesz dołączyć do tegorocznej kampanii, ne jest za późno! Możesz to zrobić w każdej chwili 🙂 Wystarczy, że skontaktujesz się z koordynatorem akcji, dzwoniąc pod nr tel. +48 734 463 557 lub pisząc wiadomość na adres marcin.milczarski@fho.org.pl


Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

Email:

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna