Pomóż nam


Aby pomagać nie trzeba wiele. Wystarczy dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie zacząć działać. Czasami potrzeba do tego więcej czasu, innym razem wystarczy dosłownie kilka sekund. Zazwyczaj wolontariusze Fundacji pracują z pacjentami lub pomagają podczas akcji organizowanych przez FHO. Znajdują się też osoby z własnymi pomysłami, które wspierając FHO, spełniają swoje marzenia. Do takich osób należy pasjonat trekkingu, Łukasz Mizeracki.

 

Pomysł na pomoc

Łukasz w swoim życiu przeszedł wiele. Dosłownie i w przenośni. Podążając za swoją trekkingową pasją, pieszo pokonał tysiące kilometrów. Z drugiej strony niedawno odeszła jego mama.

– Około 3 lat temu zachciało mi się pokonać pieszo najdłuższą możliwą do wytyczenia linię prostą w Polsce. (…) Rok temu w moim życiu zaszła duża zmiana. Moja mama trafiła do hospicjum. Nie cieszy mnie fakt, że tam była, ale cieszę się, że w tym właśnie. Jestem przekonany, że to wspaniałe miejsce i czuję potrzebę odwdzięczenia się za dobroć, jaką tam otrzymaliśmy. Wcześniej niewiele wiedziałem o tym, jak funkcjonują hospicja. Myślę też, że nie jest to wiedza powszechna. Chciałbym więc przy okazji mojej wyprawy nieco przybliżyć ten temat. Jasne jest też, że działalność hospicjum wymaga finansowania i do takiej pomocy również zachęcam – tłumaczy Łukasz.

 

Prosto przez Polskę

Trasa podróży Łukasza przebiega w linii prostej z Bieszczadzkiego Parku Narodowego przez Jędrzejów, Włoszczową, Chrząstwę, Sieradz, Oborniki aż do Świnoujścia. Każdy, kto napotka Łukasza i zrobi sobie z nim zdjęcie, będzie mógł wygrać bilety do wybranych polskich muzeów, ufundowane przez patrona medialnego wydarzenia – miesięcznik Poznaj Swój Kraj. Znalezienie Łukasza będzie bardzo proste dzięki firmie podroznicy.eu, która udostępniła Łukaszowi profesjonalne urządzenie GPS SPOT. Aktualną lokalizację Łukasza można znaleźć pod adresem: https://goo.gl/EJlxPP 😉

 

Zachęcamy też do odwiedzania profilu Prosto przez Polskę, gdzie znajdą Państwo najświeższe informacje z przebiegu podróży.

 

Jeśli Twoją drogą jest tradycyjna pomoc, zapraszamy! Wpisz kwotę, którą chcesz wesprzeć nasze hospicjum, kliknij „pomagam” i… poszło 😉


Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

Email:

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna