zbieramy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

 

Czym zajmuje się umierający człowiek? Bólem? Strachem? Też.
Ale oprócz tego zajmuje się życiem. Radością, że znowu się budzi. I że jest blisko życia.

W FHO wierzymy, że każda chwila jest bezcenna. Naszą kampanią chcemy przypomnieć, że nawet w najtrudniejszych momentach nasze życie może być pełne i wartościowe.

Każde ofiarowane nam 1,5% podatku to nie tylko wsparcie finansowe dla naszej fundacji, ale przede wszystkim szansa na to, by naszym podopiecznym umożliwić godne, pełne miłości życie do ostatniej chwili.

Dlatego prosimy, przekaż swoje 1,5% podatku FHO i pomóż ŻYĆ tym, którzy umierają!

 

Wierzymy, że wspieranie Hospicjum może stać się miarą dojrzałości naszego społeczeństwa.

 

szybko

Skorzystaj z naszego programu i zyskaj na czasie! Program błyskawicznie wyliczy kwoty, które musisz podać w rozliczeniu. Szybko, łatwo i przyjemnie. Nie musisz czytać instrukcji, interpretować przepisów, pamiętać o wszystkim, co musi znaleźć się w deklaracji. Wystarczy wpisać dane, poklikać i już!

bezpłatnie

Udostępniamy Ci narzędzie, które nic nie kosztuje zarówno w wersji online, jak i przy pobraniu programu na komputer. Co więcej, PITax.pl zwiększa Twoje korzyści – pomoże Ci uwzględnić wszystkie ulgi, dzięki czemu Twój zwrot z podatku będzie możliwie najwyższy.

bezbłędnie

Nie martw się o błędy, PITax.pl się nie myli!
Podaj dane, o które zapyta Cię program i gotowe. Przed wysłaniem Twojego rozliczenia do Urzędu Skarbowego sprawdzi on poprawność wprowadzonych danych, a w razie nieścisłości pomoże Ci je poprawić.

Poza rozliczeniem online i przez program komputerowy możesz pobrać
z naszej strony właściwy dla siebie PIT.

Jest tam KRS 0000128039 FHO – wystarczy, że wpiszesz kwotę 1,5% podatku.

Pobierz druki

 

 

Zmiany w rozliczeniu podatkowym


Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od stycznia 2019 r. deklaracje PIT-37 i PIT-38 będzie przygotowywać Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Taka zmiana to duże udogodnienie dla podatników, które jednak dla organizacji pożytku publicznego może oznaczać spadek wpływów z 1,5%. Dodanie KRS-u wybranej przez siebie organizacji będzie wymagało skorygowania zeznania, chyba że rozliczymy się samodzielnie (piszemy o tym poniżej). Jeśli nie dokonamy zmiany, deklaracja zostanie automatycznie zaakceptowana: z KRS-em z poprzedniego roku lub bez wskazania żadnej organizacji, jeśli podatnik w minionym roku nie przekazał nikomu 1,5% (wtedy cały podatek trafi do budżetu państwa).

 

O czym pamiętać


KAS wypełni podatnikom zeznania, bazując na danych przekazanych w zeznaniu podatkowym za rok ubiegły. Aby po raz pierwszy przekazać swoje 1,5% FHO należy złożyć korektę do zeznania i podać nasz numer KRS. Warto też wyrazić zgodę na przekazanie nam przez Urząd Skarbowy swoich danych. Potrzebujemy ich jedynie w celach informacyjnych, aby potwierdzić, że przekazane środki wpłynęły na konto Fundacji.

Środki z wpłat z 1,5% to konkretna pomoc!


Dzięki Twojej pomocy zapewniamy opiekę około 3 000 pacjentów rocznie na terenie Warszawy i jej okolic (w hospicjum stacjonarnym jest to około 1 000 osób, w hospicjum domowym około 2 000 osób). Środki z wpłat z 1,5% to konkretna pomoc! Przeznaczymy je na leki, posiłki dla pacjentów stacjonarnych, wodę, gaz, prąd, a także paliwo na dojazd do osób pozostających w domach.

Pomagamy od 33 lat


Nasze hospicjum to nie umieralnia! To miejsce, w którym od 1990 r. dbamy o życie każdego człowieka, gdzie pomagamy cieszyć się każdą chwilą życia. Bez bólu. W godności. Aż po jego kres. Twoje 1,5% pozwala nam robić to nieprzerwanie.

DZIĘKUJEMY CI ZA ZAUFANIE I WSPARCIE.

 

 

 

 

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach uczestnictwa w projekcie Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna