1% na Hospicjum

Szybko, bezpłatnie, bezbłędnie rozlicz swój pit – już teraz!


zbieramy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

 

W naszym życiu jest wiele momentów, w których chcemy, aby ktoś z nami był. Śmierć również jest taką chwilą… a może
nawet przede wszystkim. Dlatego, że wtedy wyruszamy w nieznane.

 

Tą kampanią chcemy zmienić postrzeganie Hospicjum, tak aby zachęcić do jego wspierania jak najwięcej osób. Jej celem
jest sprawienie, by odchodzenie było postrzegane jako kolejny etap życia, z którego ważnością nikt z nas już nie dyskutuje.
Hospicjum bowiem to miejsce, w którym Ci, którzy tego potrzebują, mogą przygotować się do swojej ostatniej podróży…
tej w nieznane.

 

Wierzymy, że wspieranie Hospicjum może stać się miarą dojrzałości naszego społeczeństwa.

 

szybko

Skorzystaj z naszego programu i zyskaj na czasie! Program błyskawicznie wyliczy kwoty, które musisz podać w rozliczeniu. Szybko, łatwo i przyjemnie. Nie musisz czytać instrukcji, interpretować przepisów, pamiętać o wszystkim, co musi znaleźć się w deklaracji. Wystarczy wpisać dane, poklikać i już!

bezpłatnie

Udostępniamy Ci narzędzie, które nic nie kosztuje zarówno w wersji online, jak i przy pobraniu programu na komputer. Co więcej, PITax.pl zwiększa Twoje korzyści – pomoże Ci uwzględnić wszystkie ulgi, dzięki czemu Twój zwrot z podatku będzie możliwie najwyższy.

bezbłędnie

Nie martw się o błędy, PITax.pl się nie myli!
Podaj dane, o które zapyta Cię program i gotowe. Przed wysłaniem Twojego rozliczenia do Urzędu Skarbowego sprawdzi on poprawność wprowadzonych danych, a w razie nieścisłości pomoże Ci je poprawić.

Poza rozliczeniem online i przez program komputerowy możesz pobrać
z naszej strony właściwy dla siebie PIT.

Jest tam KRS 0000128039 FHO – wystarczy, że wpiszesz kwotę 1% podatku.

Pobierz druki

 

 

Zmiany w rozliczeniu podatkowym


Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od stycznia 2019 r. deklaracje PIT-37 i PIT-38 będzie przygotowywać Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Taka zmiana to duże udogodnienie dla podatników, które jednak dla organizacji pożytku publicznego może oznaczać spadek wpływów z 1%. Dodanie KRS-u wybranej przez siebie organizacji będzie wymagało skorygowania zeznania, chyba że rozliczymy się samodzielnie (piszemy o tym poniżej). Jeśli nie dokonamy zmiany, deklaracja zostanie automatycznie zaakceptowana: z KRS-em z poprzedniego roku lub bez wskazania żadnej organizacji, jeśli podatnik w minionym roku nie przekazał nikomu 1% (wtedy cały podatek trafi do budżetu państwa).

 

O czym pamiętać


W przypadku wypełniania deklaracji PIT-28 (do 31 stycznia 2019 r.) oraz PIT-36, PIT-39, PIT-36L (do 30 kwietnia 2019 r.) wystarczy podać nasz numer KRS 0000128039. Sprawa wygląda inaczej dla składających deklaracje PIT-37 i PIT-38 (do 30 kwietnia 2019 r.). KAS wypełni podatnikom zeznania, bazując na danych przekazanych w zeznaniu podatkowym za rok ubiegły. Aby po raz pierwszy przekazać swój 1% FHO należy złożyć korektę do zeznania i podać nasz numer KRS. Można to zrobić między 15 lutego a 30 kwietnia 2019 r. Warto też wyrazić zgodę na przekazanie nam przez Urząd Skarbowy swoich danych. Potrzebujemy ich jedynie w celach informacyjnych, aby potwierdzić, że przekazane środki wpłynęły na konto Fundacji.

Środki z wpłat z 1% to konkretna pomoc!


Dzięki Twojej pomocy zapewniamy opiekę ponad 3 200 pacjentów rocznie na terenie Warszawy i jej okolic (w hospicjum stacjonarnym jest to około 1 000 osób, w hospicjum domowym około 2 200 osób). Środki z wpłat z 1% to konkretna pomoc! Przeznaczymy je na leki, posiłki dla pacjentów stacjonarnych, wodę, gaz, prąd, a także paliwo na dojazd do osób pozostających w domach.

Pomagamy od 31 lat


Nasze hospicjum to nie umieralnia! To miejsce, w którym od 1990 r. dbamy o życie każdego człowieka, gdzie pomagamy cieszyć się każdą chwilą życia. Bez bólu. W godności. Aż po jego kres. Twój 1% pozwala nam robić to nieprzerwanie.

DZIĘKUJEMY CI ZA ZAUFANIE I WSPARCIE.

 

 

 

 

 

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach uczestnictwa w projekcie Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych.


Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

Bank Pekao S.A.

68 1240 5963 1111 0000 4799 9077

KRS 0000128039

Newsletter

Email:

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna