Aktualności


Odczarowanie Hospicjum: piknik charytatywny na rzecz pacjentów hospicjum

14.09.2021

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zaprasza na 10. Charytatywny Piknik Rodzinny Odczarowanie Hospicjum. Wydarzenie odbędzie się 25 września 2021 r. w ogrodzie przy ul. Pileckiego 105. Piknik poprowadzi Conrado Moreno.

więcej

Drugi Raport Społeczny FHO

13.09.2021

Publikujemy drugi raport społeczny, który przedstawia szczegółową działalność FHO w latach 2018-2019 oraz sprawozdanie finansowe za ten okres. Można w nim znaleźć informacje nt. działań na rzecz hospicjum, ale też poznać wnętrze naszej organizacji.

więcej

X Charytatywny Piknik Rodzinny „Odczarowanie hospicjum”

07.09.2021

Przed nami już 10. odsłona naszego dorocznego Pikniku Charytatywnego „Odczarowanie Hospicjum”. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Zbiórka na remont hospicjum

02.09.2021

Stoimy przed koniecznością wyremontowania kilku pomieszczeń hospicjum stacjonarnego oraz biura hospicjum domowego. Prosimy o wsparcie!

więcej

Praca dla pielęgniarki/pielęgniarza

23.08.2021

NZOZ Fundacji Hospicjum Onkologiczne (FHO) zatrudni pielęgniarkę/pielęgniarza do pracy w hospicjum domowym.

więcej

Praca dla lekarza w hospicjum domowym

23.08.2021

NZOZ Fundacji Hospicjum Onkologiczne (FHO) zatrudni lekarza do pracy w hospicjum domowym.

więcej

Msza święta w intencji pacjentów hospicjum

05.07.2021

Zapraszamy na mszę świętą w intencji naszych pacjentów.

więcej

Wsparcie Urzędu Dzielnicy Ursynów dla Pomocnej Torby

02.07.2021

Z radością dzielimy się informacją, że projekt POMOCNA TORBA uzyskał wsparcie ze strony Urzędy Dzielnicy Ursynów. Jest to wyraz poparcia dla tej inicjatywy,  a także nieocenione wsparcie dla hospicjum.

 

więcej

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich

02.07.2021

Fundacja Hospicjum Onkologiczne współrealizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19”.

więcej

Organizacja szczepień dla zakładów pracy

10.05.2021

Punkt Szczepień, działający w ramach Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, zaprasza zakłady pracy do realizacji szczepień.

więcej

Cambridge Innovation Center organizuje zbiórkę dla pacjentów hospicjum

29.04.2021

Od kilku dni w Cambridge Innovation Center trwa zbiórka rzeczowa na potrzeby podopiecznych Fundacji. Akcja, która jest odpowiedzią na nasz apel, cieszy się dużym zainteresowaniem pracowników firmy.

więcej

Urząd Dzielnicy Ursynów przekazuje zdrową żywność naszym pacjentom

29.04.2021

Miło nam poinformować, że wczoraj otrzymaliśmy dary dla naszych podopiecznych pozyskane przez Urząd Dzielnicy m. st. Warszawy.

więcej

Zbiórka na oczyszczacze powietrza

13.04.2021

Ze względu na kolejną falę pandemii nadal musimy bronić się przed wirusem COVID-19. Wiąże się to m.in. z koniecznością zakupu 3 oczyszczaczy powietrza. Koszt jednego urządzenia wynosi ponad 8 000 zł.

więcej

Gdy wiara i miłość do bliźniego dają siłę do działania

01.04.2021

 Tadeusz doświadczył hospicjum na kilku płaszczyznach. Ponad 5 lat temu, tuż przed Wielkanocą pożegnał tu ukochaną żonę, Krystynę. Dziś jest wolontariuszem w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa i pomaga. Inicjuje też wiele aktywności na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Z hospicjum łączy go więź emocjonalna, ale także obietnica złożona żonie właśnie w tym miejscu.

więcej

Miłość bez granic

22.03.2021

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z pomocy hospicjum może budzić skrajne emocje. Ale może też pomóc w znalezieniu czasu dla siebie i swoich bliskich, gdy właśnie czas odgrywa istotną rolę. O historiach pisanych miłością opowiada Beata Kalinowska, koordynator hospicjum domowego w FHO.

więcej

FHO, czyli miejsce przyjazne wolontariuszom

22.03.2021

Miło na poinformować, że w 2020 r. zostaliśmy wyróżnieni przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego certyfikatem: „MIEJSCE PRZYJAZNE WOLONTARIUSZOM”.

więcej

Staram się być obecny

23.02.2021

O tym, jak walczyć z przeciwnościami losu, o swoich pasjach i pomaganiu, w rozmowie z Karoliną Chojką-Bartoszko opowiada Conrado Moreno, polsko-hiszpański konferansjer, redaktor i wieloletni przyjaciel FHO.

więcej

Inspiromed, czyli zespoł poradni specjalistycznych w FHO

17.02.2021

W 2016 roku Zarząd Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (FHO) powołał do życia przedsiębiorstwo społeczne – spółkę InspiroMed. Poprzez świadczenie usług komercyjnych InspiroMed realizuje cele dobroczynne i misję społeczną. Wypracowany zysk przekazywany jest na rzecz FHO.

więcej

Praca dla lekarza

12.02.2021

FHO poszukuje lekarza do pracy w hospicjum domowym.

więcej

Praca dla pielęgniarki

11.02.2021

FHO poszukuje pielęgniarki do pracy w hospicjum domowym.

więcej

Narodowy Program Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

15.01.2021

Fundacja Hospicjum Onkologiczne dołączyła do Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Od 15 stycznia 2021 r. będzie można zaszczepić się w punkcie szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 uruchomionym w Poradni Leczenia Bólu FHO.

 

więcej

Poszukujemy pielęgniarki do hospicjum domowego

10.12.2020

Fundacja Hospicjum Onkologiczne poszukuje dyplomowanej pielęgniarki do pracy w hospicjum domowym. Mile widziana dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w terenie. Oferujemy umowę zlecenie i dogodne warunki pracy.

więcej

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

05.12.2020

Kochani Wolontariusze FHO! Dziś Wasze Święto! Z tej okazji chcemy podziękować Wam wszystkim i każdemu z osobna za OBECNOŚĆ bez względu na okoliczności! A lista jest długa 🙂

więcej

Wesprzyj zbiorkę i zaczaruj święta naszym pacjentom

03.12.2020

W tym roku święta Bożego Narodzenia w FHO będą wyglądały inaczej niż zwykle. Nie planujemy hucznej, tradycyjnej Wigilii, na którą zaprosimy naszych Przyjaciół. Nie przyjdą rodziny, przyjaciele pacjentów czy wolontariusze. Nie złamiemy się jak zawsze opłatkiem, ALE nie oznacza to, że zrezygnujemy ze świąt!

więcej

Dofinansowanie dla FHO

19.11.2020

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa współrealizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich.

więcej

Czasowe zawieszenie przyjęć pacjentów na oddział hospicjum

05.11.2020

Napięta sytuacja epidemiologiczna związana z pojawieniem się wirusa SARS-CoV-2 nie ominęła niestety w końcu i naszego hospicjum stacjonarnego. Wśród kilku pacjentów, znajdujących się pod naszą opieką stwierdzono obecność koronawirusa.

więcej

Siej dobro z marką Verbena!

14.10.2020

Zrób coś dla siebie, pamiętając o innych! 5 października ruszyła jesienna kampania marki Verbena, która zachęca do dzielenia się z potrzebującymi. Akcja #SiejDobro potrwa do 15 listopada.

więcej

Bezpieczeństwo podczas „Odczarowania hospicjum”

23.09.2020

Szanowni Państwo. Przyjaciele. Przyszło nam organizować ważne dla nas wydarzenie – Piknik Rodzinny „Odczarowanie hospicjum” w trudnym czasie pandemii COVID-19. Okoliczności te zmuszają nas do zachowania dodatkowych środków ostrożności podczas trwania wydarzenia.

więcej

IX charytatywny piknik „Odczarowanie hospicjum”

11.09.2020

W tym roku wyjątkowo magicznie powitamy jesień. Gorąco zapraszamy! Będzie nam niezmiernie miło Was ugościć i pokazać nasze hospicjum z innej perspektywy. Wydarzenie odbędzie się 3 października. Zapraszamy w godzinach 11:00 – 15:00 do ogrodu na ul. Pileckiego 105.

więcej

Opieka hospicjum to wyraz najwyższej troski

10.09.2020

Terminalna choroba bliskiej osoby wpływa na rodzinę, przyjaciół, sąsiadów. Wymaga wiele siły fizycznej i psychicznej. Nie rzadko przyczynia się do reorganizacji życia, ponieważ często boimy się powierzyć innym opiekę nad bliskimi, nawet profesjonalistom. Jednak specjalistyczna pomoc to wsparcie zarówno dla pacjenta, jak i jego bliskich.

więcej

Św. Krzysztof, czyli opiekun ostatniej podróży

31.07.2020

Św. Krzysztof najczęściej kojarzy się z kierowcami. Mało kto ma świadomość, że jest on również opiekunem dobrej śmierci. Właśnie dlatego 30 lat temu został wybrany na patrona naszej Fundacji.

więcej

Zbiórka na przenośny aparat do USG

23.07.2020

W celu diagnostycznego wsparcia pacjentów i pracy naszych lekarzy w hospicjum stacjonarnym i domowym chcemy zakupić przenośny aparat USG w dwiema sondami. 

więcej

Msza św. w intencji podopiecznych FHO

21.07.2020

Jak co roku 25 lipca odbędzie się Msza św. w intencji pacjentów naszego hospicjum. Serdecznie zapraszamy na 18:30 do kościoła św. Tomasza Apostoła przy ul. Dereniowej 12 w Warszawie.

więcej

FHO poszukuje artysty malarza, graficiarza

15.06.2020

Szukamy człowieka z pasją, który w ramach wolontariatu zechce ozdobić pewne miejsce w hospicjum.

więcej

FHO bez koronawirusa

22.05.2020

17 maja br. nasza placówka przeszła procedurę testowania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Procedura objęła w głównej mierze pracowników medycznych naszego ZOZ – tj. hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego oraz poradni medycyny paliatywnej, ale też  pracowników wszystkich służb pomocniczych. Wynik testu: ujemny we wszystkich przypadkach.

więcej

Nie ma sytuacji bez wyjścia

20.05.2020

O swojej pracy, pasji i początkach FHO opowiada Hanna Tchórzewska-Korba – współzałożycielka i przewodnicząca Rady Fundacji.

więcej

Bądźmy ostrożni!

15.05.2020

W tym trudnym czasie wiele organizacji, instytucji, a także osób prywatnych organizuje zbiórki finansowe w szczytnym celu. Niestety zdarzają się również sytuacje, w których trafiamy na osoby o fałszywych intencjach. Prosimy zatem o czujność!

więcej

IFR: Łączymy, by budować

26.04.2020

O wsparciu dla FHO, wartościach i sile firm rodzinnych w rozmowie z Mają Wiśniewską opowiada Krzysztof Ogorzałek, członek zarządu Inicjatwy Firm Rodzinnych.

więcej

Bardzo ważne jest, aby nazywać sytuację wprost

15.04.2020

O trudnych rozmowach i decyzjach, przeżyciach i emocjach w hospicjum w rozmowie z Izabelą Sałamachą opowiada Ewa Kalińska*, psycholog w FHO.

więcej

Życzymy Wesołych Świąt!

10.04.2020

Życzymy zdrowych Świąt Wielkanocnych oraz wytrwałości w tej niecodziennej rzeczywistości!

więcej

Zbieramy na aparat do drenażu limfatycznego

07.04.2020

Prosimy o wsparcie. Zakup urządzenia to pomoc dla kilkuset, a nawet kilku tysięcy pacjentów!

więcej

Strażnik Wielkiej Pieczęci

28.03.2020

O swojej drodze do hospicjum, pobycie i pogodzeniu z nieuniknionym w rozmowie z Izabelą Sałamachą opowiada Bogdan Słowikowski, pacjent hospicjum stacjonarnego FHO. 

więcej

Praca dla opiekuna medycznego

10.03.2020

Oddział medycyny paliatywnej/hospicjum stacjonarne Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie przy ul. Pileckiego 105, poszukuje osób z uprawnieniami opiekuna medycznego.
więcej

KOMUNIKAT

09.03.2020

W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ PANDEMII WIRUSA SARS-CoV-2 W POLSCE

więcej

Zapraszamy na VI Paradę Świąteczną FHO

29.11.2019

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zaprasza na VI Paradę Świąteczną, która odbędzie się 8 grudnia 2019 r. na terenie Fundacji. Celem wydarzenia jest budowanie świadomości społecznej o hospicjach.

więcej

Konkurs plastyczno-literacki „Empatia” rozstrzygnięty

12.11.2019

Wyłoniliśmy zwycięzców dorocznego konkursu literacko-plastycznego organizowanego w ramach Pól Nadziei. Tematem tegorocznej edycji konkursu była „Empatia”. Zwycięskie prace ozdobią kalendarz cegiełkę FHO na 2020 rok.

więcej

Podsumowanie Funduszu Podwójne Wyzwanie w FHO

02.10.2019

16 września 2019 r. w Fundacji odbyło się spotkanie podsumowujące Fundusz Podwójne Wyzwanie, którego celem było wsparcie Poradni Leczenia Bólu FHO. W spotkaniu uczestniczyli bohaterowie i inicjatorzy akcji.

więcej

FHO przeciw opioidofobii

16.09.2019

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa przeprowadzi badanie naukowe nt. wykorzystania leków opioidowych w leczeniu bólu. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie pacjentom w Polsce dostępu do niezbędnego leczenia przeciwbólowego.

więcej

Bazarek na rzecz podopiecznych hospicjów

10.09.2019

W FHO trwa zbiórka na koncentratory tlenu dla pacjentów hospicjum!

więcej

Pola Nadziei: konkurs plastyczno-literacki

06.09.2019

Serdecznie zapraszamy uczestników Pól Nadziei do udziały w konkursie plastyczno-literackim, którego tegorocznym tematem jest „EMPATIA”.

więcej

FHO na Międzynarodowych Targach Ślubnych Warsaw Wedding Days

30.08.2019

Już 22 września 2019 r. w ramach akcji Zamiast Kwiatów nasza Fundacja pojawi się na Międzynarodowych Targach Ślubnych Warsaw Wedding Days w Nadarzynie!

więcej

Msza św. w intencji pacjentów hospicjum

22.07.2019

25 lipca 2019 r (CZWARTEK), o g.19:00 w Kościele św. Tomasza Apostoła w Warszawie (ul. Dereniowa 12) odbędzie się msza św. w intencji pacjentów FHO. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Dobra Aukcja 2019: ludzie muzyki dla pacjentów hospicjum

05.07.2019

Druga edycja Dobrej Aukcji Fundacji Hospicjum Onkologiczne w Warszawie dobiegła końca. Odbyło się 55 licytacji na łączną kwotę blisko 90 tys. zł (stan konta na 5 lipca). Do akcji dołączyli m.in. Lenny Kravitz, Pat Metheny, Kayah, Aga Zaryan, Wojtek Mazolewski, John Porter, Michał Urbaniak, Perfect, Wojtek Sokół, Natalia Przybysz i Krzysztof Zalewski.

więcej

Poszukujemy lekarzy medycyny paliatywnej

18.06.2019

Poszukujemy lekarzy medycyny paliatywnej w tym lekarzy specjalistów medycyny paliatywnej bądź będących w trakcie specjalizacji z medycyny paliatywnej ewentualnie legitymujących się ukończonym kursem w zakresie medycyny paliatywnej określonym przez konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny paliatywnej.

więcej

Dobra Aukcja 2019: Lenny Kravitz, Michał Urbaniak, Natalia Przybysz i inni dla hospicjum onkologicznego

29.05.2019

Rusza 2. edycja Dobrej Aukcji. W tym roku projekt poświęcony jest muzyce. Do akcji dołączyli polscy i zagraniczni artyści z Lennym Kravitzem na czele, który specjalnie z tej okazji podpisał gitarę i certyfikat autentyczności.

więcej

Zaczynamy odliczanie do startu Dobrej Aukcji 2019, która w tym roku poświęcona jest MUZYCE

17.05.2019

Gitara z podpisem Lennego Kravitza czy Pata Metheny’a? Skrzypce od Michala Urbaniaka, kolacja z Agą Zaryan, a może wspólny lunch z Muńkiem Staszczykiem? Te i wiele innych przedmiotów i przeżyć będzie można licytować na allegro.pl od 29 maja 2019 r. To wszystko, by zrobić coś DOBREGO i wesprzeć pacjentów hospicjum.

więcej

Pola Nadziei pod Urzędem Dzielnicy Ursynów

11.04.2019

Dzięki uprzejmości Burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy 7 kwietnia 2019 r. Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa miała okazję gościć na Ursynowskiej Ratuszowej Wyprzedaży Garażowej.

więcej

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wspiera Dobrą Aukcję 2019

05.04.2019

Już po raz drugi PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wspiera hospicjum i udostępnia Fundacji narzędzie do monitoringu mediów. To wszystko na potrzeby projektu fundraisingowego Dobra Aukcja.

więcej

Przemysław Bluszcz w 1-procentowym spocie Fundacji Hospicjum Onkologiczne

22.03.2019

Przemysław Bluszcz („Leśniczówka”, „Pakt”, „Czas Honoru”, „Drogówka”) ponownie wcielił się w rolę królika. Tym razem Ambasador FHO wylądował na planecie Hospicjum.

więcej

Przyjazna dłoń dla podopiecznych Fundacji

13.03.2019

Reprezentacje Sejmu, Senatu, Samorządu Raszyna, Samorządu Powiatu Pruszkowskiego, KS Raszyn, UKS Łady, GKS Podolszyn oraz mieszkańcy Gminy Raszyn zawalczyły o lepsze jutro pacjentów hospicjum.

więcej

Co robią pszczoły w hospicjum

25.02.2019

Pszczoły dobrze czują się w mieście, a wytwarzany przez nie miód wedug badań jest dużo czystszy, bogatszy i bardziej wartościowy niż z terenów pozamiejskich – mówi Wojciech Domański, opiekun pasieki FHO.

więcej

Turniej Charytatywny Halowej Piłki Nożnej na rzecz FHO

25.02.2019

Już 10 marca 2019 r. o godz. 10:00 w hali sportowej CSR w Raszynie rozpocznie się Turniej Charytatywny Halowej Piłki Nożnej organizowany na rzecz. Dochód ze sprzedaży cegiełek oraz wpisowego wesprze pacjentów naszego hospicjum.

więcej

Całego świata nie możemy zmienić, ale możemy zmienić cały świat dla części ludzi

24.02.2019

Fundacja Legii kojarzona jest najczęściej ze sportem. To błąd. Działają przede wszystkim na rzecz słabszych i wykluczonych, o czym opowiada Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

więcej

Praca jak lekarstwo i moc twórcza

23.02.2019

Pozwala wzrastać i dojrzewać, uświadamiać sobie, czego chcesz, a czego nie, co ci się podoba, a co nie. Pracując, dowiadujesz się, kim chcesz być i jaki chcesz być. Bez pracy się tego nie dowiesz – mówi Mariusz Cyzio, pedagog pracy, konsultant i trener biznesu.

więcej

Robert Kempa prywatnie i służbowo

22.02.2019

O duszy społecznika, miłości do książek i Tajlandii w wywiadzie z Mają Wiśniewską opowiada Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

więcej

Naszą misją jest bawić

21.02.2019

Sztuka jest jednym z najsilniejszych i najlepszych sposobów wzbudzania pozytywnych emocji. Do teatru można, a nawet trzeba chodzić terapeutycznie – twierdzi Andrzej Nejman, dyrektor stołecznego Teatru Kwadrat w rozmowie z Agnieszką Fedorczyk.

więcej

Konferencja dla lekarzy: „Etyczne, psychologiczne i praktyczne aspekty medycznych zastosowań marihuany”

14.12.2018

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie we współpracy z Canadian Cannabis Clinics zapraszają na MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWO-SZKOLENIOWĄ DLA LEKARZY „Etyczne, psychologiczne i praktyczne aspekty medycznych zastosowań marihuany”.

więcej

Kurs specjalistyczny „Podstawy opieki paliatywnej’’ dla pielęgniarek

10.12.2018

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa organizuje kurs specjalistyczny „Podstawy opieki paliatywnej’’ dla pielęgniarek. Kurs odbędzie się w siedzibie FHO w Warszawie, ul. Pileckiego 105.

więcej

Fundacja Legii dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne

20.11.2018

Rusza trzecia edycja charytatywno-sportowego projektu Fundacji Legii #WszyscyDoWioseł. W tym roku beneficjentem akcji będzie FHO. Celem jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego dla hospicjum i promocja idei pomagania przez sport.

więcej

Konkurs plastyczno-literacki „POMOC” rozstrzygnięty!

15.11.2018

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu literacko-plastycznego „POMOC”! Już niebawem te pierwsze będzie można podziwiać w nowiutkim kalendarzu FHO na 2019 rok!

więcej

Pracownicy Fundacji uhonorowani nagrodami za opracowanie i wdrożenie programu nauczania medycyny paliatywnej dla studentów medycyny WUM

09.11.2018

29 października br. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, podczas którego pracownicy naszej Fundacji odebrali dyplomy za opracowanie i wdrożenie programu nauczania medycyny paliatywnej dla studentów V roku II Wydziału Lekarskiego.

więcej

Poszukujemy pracowników na stanowisko: pielęgniarka

20.09.2018

Od ponad 28 lat nieodpłatnie sprawujemy opiekę nad pacjentami w ramach hospicjum stacjonarnego oraz hospicjum domowego. Wśród oferowanych usług znajduje się m.in. komercyjna opieka domowa. 

więcej

Poszukujemy pracowników na stanowisko: opiekun medyczny.

20.09.2018

Od ponad 28 lat nieodpłatnie sprawujemy opiekę nad pacjentami w ramach hospicjum stacjonarnego oraz hospicjum domowego. Wśród oferowanych usług znajduje się m.in. komercyjna opieka domowa. 

więcej

Szymon Majewski dla pacjentów hospicjum

20.09.2018

Już 21 września 2018 r. w Domu Kultury Imielin odbędzie się charytatywny występ Szymona Majewskiego “One Mąż Show”. Celem wydarzenia jest wsparcie podopiecznych Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

więcej

Zagłosuj na pierwszy raport społeczny FHO

17.08.2018

Pomóż nam wygrać konkurs na najlepiej sporządzony raport z zakresu społecznej odpowiedzialności!

więcej

Ciężarówka środków higienicznych od Rossmanna dla FHO

14.08.2018

We wtorek 14 sierpnia do ursynowskiego hospicjum Rossmann dostarczył niesamowitą przesyłkę. To produkty pielęgnacyjne o wartości aż 27 204,61 zł, przekazane przez Rossmanna.

więcej

Na co czeka się w hospicjum? Dajemy odpowiedź nowym spotem do akcji „18,60”

25.06.2018

Od 2013 r. prowadzimy akcję „18,60”. Zachęcamy w niej do regularnego wspierania pacjentów, bo w hospicjum trwa… życie. Brzmi przewrotnie? Pan Edward, nasz podopieczny i główny bohater spotu, wyjaśnia to w 6 słowach.

więcej

Odczarowania czas

16.06.2018

16 czerwca 2018 r. odbył się Piknik Rodzinny „Odczarowanie Hospicjum”. Jest to czas, w którym wspólnie zmieniamy kawałek świata. W którym pokazujemy, że w hospicjum jest miejsce na zabawę, uśmiech i bliskość, a nawet odrobinę magii.

więcej

Piłka z podpisem Deyny wylicytowana za 200 tys. zł

07.06.2018

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa odniosła spektakularny sukces. Historyczna piłka z podpisami m. in. Kazimierza Deyny, Zbigniewa Bońka czy Adama Nawałki wylicytowana została za zawrotną sumę 200 000 zł! To niezwykłe osiągnięcie znacząco przyczyni się do wsparcia fundacji, a więc pacjentów, którzy z nadzieją czekali na dobre serca darczyńców.

więcej

Uczniowie szkół i przedszkolaki zebrali 140 tys. zł w ramach Pól Nadziei

01.06.2018

Dzieci i młodzież z warszawskich szkół i przedszkoli wspierają pacjentów i uczą się empatii przez cały rok. Nauka nie idzie w las, bo każdego roku wsparcie dla pacjentów hospicjum jest coraz większe. 3. edycja Pól Nadziei to rekordowa odsłona programu!

więcej

Startuje Dobra Aukcja

25.04.2018

Ruszyła Dobra Aukcja, najnowszy projekt Fundacji oparty na aukcjach charytatywnych. Gwiazdą tegorocznej edycji jest piłka z 1977 roku podpisana przez kadrowiczów z igrzysk w Montrealu (1976) i mundialu w Argentynie (1978).

więcej

Konkurs Dobra Aukcja

25.04.2018

Wraz z Dobrą Aukcją wystartował konkurs na najbardziej kreatywne zdjęcie pt. “Tak kibicuję!”. Do wygrania 5 biletów na mecz Polska-Litwa. Konkurs potrwa od 25 kwietnia do 27 maja 2018 r..

więcej

Pierwszy raport społeczny FHO

12.04.2018

Zapraszamy do lektury świeżo wydanego raportu odpowiedzialnego rozwoju FHO – pierwszego raportu społecznego w ruchu hospicyjnym w Polsce!

więcej

Przemysław Bluszcz w 1-procentowym spocie FHO

04.04.2018

Przemysław Bluszcz („Pakt”, „Czas Honoru”, „Drogówka”, „Czerwony Pająk”) ponownie wcielił się w rolę królika. Tym razem Ambasador FHO pokazuje na boisku piłkarskim, że 1% daje Fundacji kopa do działania.

więcej

Wprowadzenie do medycznych zastosowań mariuhuany – konferencja szkoleniowa-naukowo

25.03.2018

W Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa odbyła się Polsko – Izraelska Konferencja naukowo-szkoleniowa dla lekarzy: „Wprowadzenie do medycznych zastosowań mariuhuany”. Zobacz jak to wyglądało.

więcej

Rewolucja w myśleniu o przedsiębiorczości społecznej: Zobacz ją na własne oczy!

22.03.2018

Wraz z Akademią rozwoju Filantropii w Polsce zapraszamy na spotkanie inaugurujące Fundusz Podwójne Wyzwanie, które odbędzie się 28 marca 2018 r. o godz. 18.00 w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, ul. Pileckiego 105.

więcej

Obserwatorium – odpowiedzialne leczenie bólu

26.02.2018

W Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie powstało Obserwatorium – odpowiedzialne leczenie bólu. Jego celem jest badanie i ocena problemów związanych z leczeniem przeciwbólowym w Polsce. Oficjalna inauguracja działalności Obserwatorium nastąpi 23 marca 2018 r. podczas organizowanej przez Fundację konferencji szkoleniowo-naukowej „Wprowadzenie do medycznych zastosowań marihuany”.

więcej

Charytatywny stand-up Rafała Rutkowskiego

11.02.2018

Znany z Teatru Montownia Rafał Rutkowski, najlepszy polski specjalistą gatunku stand-up comedy, wystąpił charytatywnie dla pacjentów hopsicjum.

więcej

Konferencja szkoleniowo-naukowa: „Wprowadzenie do medycznych zastosowań marihuany”

07.02.2018

Fundacja Hospicjum Onkologiczne w Warszawie we współpracy z Koalicją Medyczna Marihuana serdecznie zaprasza lekarzy z całej Polski na dwudniową konferencję naukowo-szkoleniową „Wprowadzenie do medycznych zastosowań marihuany”.

więcej

XIII Charytatywny Bal z Sobieskim

01.02.2018

Rotary Club Warszawa Sobieski organizuje XIII Charytatywny Dobroczynny Bal z Sobieskim. Podczas tegorocznej edycji Beneficjentem Balu będą nasi pacjenci!

więcej

Kalendarz FHO

23.01.2018

Kup kalendarz i wesprzyj pacjentów hospicjum – to już ostatni dzwonek! Jak co roku, oferujemy cegiełki na rzecz pacjentów hospicjum w postaci unikatowych kalendarzy ściennych, które zawierają prace konkursowe dzieci i młodzieży z warszawskich szkół i przedszkoli.

więcej

Artur Andrus dla FHO

04.01.2018

Już 6 stycznia 2018 r. (najbliższa sobota) w Domu Kultury SMB „Imielin” odbędzie się charytatywny recital kabaretowy Artura Andrusa na rzecz pacjnetów hospicjum.

więcej

Kurs specjalizacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej

03.01.2018

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zaprasza do udziału w kursie specjalizacyjnym w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej w ramach kształcenia podyplomowego.

więcej

AIF Kancelaria wspiera FHO

27.12.2017

Takie gesty sprawiają, że życie naszych Pacjentów jest lepsze.

więcej

IV Parada Świąteczna FHO

27.11.2017

Weź udział w Paradzie Świątecznej i podaruj radość pacjentom hospicjum! Razem ubierzemy najpiękniejszą choinkę i zaśpiewamy kolędy z chórem Iuvenis.

więcej

Pola Nadziei III edycja: rozstrzygnięcie konkursu

27.11.2017

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu dorocznego konkursu plastyczno-literackiego! Zwycięskie prace ozdobią kalendarz Fundacji na 2018 r. 🙂 

więcej

Szkolenie dla lekarzy z zakresu medycyny paliatywnej

08.11.2017

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zaprasza do udziału w kursie podstawowym z zakresu medycyny paliatywnej dla lekarzy. 

więcej

Fundacja BGK dla FHO

31.10.2017

Fundacja BGK, w ramach akcji „Mała paczka, wielki gest” przeprowadziła zbiórkę na rzecz pacjentów FHO.

więcej

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

Bank Pekao S.A.

68 1240 5963 1111 0000 4799 9077

KRS 0000128039

Newsletter

Email:

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna