Ciężarówka środków higienicznych od Rossmanna dla FHO

14.08.2018

We wtorek 14 sierpnia do ursynowskiego hospicjum Rossmann dostarczył niesamowitą przesyłkę. To produkty pielęgnacyjne o wartości aż 27 204,61 zł, przekazane przez Rossmanna.

 

Wsparcie idealnie trafione

Akcja Rossmanna to dla hospicjum naprawdę ogromna pomoc – środki higieniczne i pielęgnacyjne są tu niezwykle potrzebne. “Bardzo doceniamy fakt, że tak znana i duża marka działa na rzecz potrzebujących. Ważne jest dla nas również zaangażowanie pracowników drogerii, bo to oni – i klienci – decydują o tym, kto otrzyma wsparcie. Dziękujemy z całego serca” – mówi Dorota Jasińska, Prezes Zarządu Fundacji. Współpraca między Fundacją Hospicjum Onkologiczne a Rossmannem rozpoczęła się w 2017 r. Hospicjum zostało wtedy obdarowane darowizną
o wartości ponad 48 000 zł! Co ważne FHO sama wybrała produkty z listy ponad 1 300 artykułów.

 

Prosty mechanizm pomocy

Jak pomaga Rossmann? Mechanizm jest prosty: wystarczy przy codziennych zakupach okazać Wirtualną Kartę Klubu Rossmann. Każda taka transakcja w okresie od 2 stycznia do 31 października to wsparcie lokalnych organizacji pomagających dzieciom, rodzinom, osobom starszym.

 

W ubiegłym roku Rossmann przekazał 147 instytucjom produkty o wartości 3,5 mln zł. W tym roku firma obchodzi swoje 25-lecie działalności w Polsce. I chce uczcić tę rocznicę, przekazując pomoc wybranym ponad 220 rganizacjom o wartości 5 mln zł. O tym, jakie to będą produkty, zdecydują same instytucje, w ten sposób najlepiej zostaną zaspokojone ich potrzeby.

 

Na Klubie pomoc jednak się nie kończy. Rossmann prowadzi także akcje edukacyjne, sponsoruje wydarzenia sportowe i kulturalne oraz prowadzi wolontariat pracowniczy.

 

Razem dla potrzebujących

Dzięki wsparciu ze strony Rossmanna hospicjum będzie mogło łatwiej realizować swoją misję, którą jest tworzenie… domu. Tak, domu. Szczególnie dla pacjentów, bo często spędzają oni tutaj swoje ostatnie chwile, ale także dla ich rodzin i przyjaciół. Troska o godność każdego człowieka to piękne, ale i trudne zadanie, które wymaga znacznych nakładów finansowych. Rossmann sprawił, że będzie to prostsze.

 

Rossmann

Rossmann działa w Polsce od 1993 r. Posiada blisko 1300 sklepów w całym kraju, zatrudnia ponad 18 tys. pracowników.


Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

Email:

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna