FHO patronem honorowym konferencji pn. „Empatia a umieranie i śmierć. Dobre praktyki w relacji lekarz – pacjent – rodzina”

20.10.2022

„Empatia a umieranie i śmierć. Dobre praktyki w relacji lekarz – pacjent – rodzina” pod taką nazwą już 29 października 2022 r. odbędzie się II edycja konferencji szkoleniowej, którą FHO objęła patronatem honorowym.

Miło nam poinformować, że Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa objęła patronatem honorowym II edycję konferencji szkoleniowej pn. „Empatia a umieranie i śmierć. Dobre praktyki w relacji lekarz – pacjent – rodzina”. Konferencja, której współorganizatorem jest Instytut Dobrej Śmierci odbędzie się w dniu 29 października 2022 r. w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

 

Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z testamentem życia, stratami okołoporodowymi, leczeniem bólu i zakończeniem żywienia pacjenta paliatywnego. Uczestnicy konferencji dowiedzą się: jak pozwolić pacjentowi godnie umrzeć, jak samemu poradzić sobie ze śmiercią pacjenta oraz jak przekazywać niepomyślne informacje pacjentom chorym terminalnie i ich rodzinom. Osobne wystąpienie zostanie poświęcone rozmowom o śmierci i umieraniu z dziećmi.  O swojej pracy oraz tworzeniu dobrych warunków do umierania opowie założycielka Instytutu Dobrej Śmierci Anja Franczak – pierwsza w Polsce profesjonalna towarzyszka w żałobie i doula umierania. Udział w konferencji potwierdził przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

 

Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni możliwością objęcia patronatem honorowym II edycji konferencji. Bardzo cieszymy się, że na forum publicznym podnoszone są tematy umierania i leczenia bólu w kontekście potrzeb zarówno pracowników placówek medycznych, jak i pacjentów oraz ich najbliższych. Wierzymy, że właśnie w taki sposób możemy realnie wpływać i poprawiać jakość życia pacjentów paliatywnych.

 

Wszystkich zainteresowanych konferencją zapraszamy do odwiedzenia strony wydarzenia.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna