Fundacja Legii dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne

20.11.2018

Rusza trzecia edycja charytatywno-sportowego projektu Fundacji Legii #WszyscyDoWioseł. W tym roku beneficjentem akcji będzie FHO. Celem jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego dla hospicjum i promocja idei pomagania przez sport.

Tysiąc kilometrów, dziesięć godzin – dla pacjentów

Wszystko zacznie się w czwartek 29 listopada o godz. 10:00 w strefie Silver na stadionie Legii. Wystartuje maksymalnie 100 czteroosobowych załóg, których wspólnym celem będzie przepłynięcie 1 000 km w 10 godzin. Każda osada wiosłować będzie 12 minut. Zgłoszenia osad odbywają się mailowo – wystarczy napisać na wdw@legia.pl. O dostaniu się na listę startową decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

Celem akcji jest zebranie środków na sprzęt medyczny, w tym pulsoksymetry, koncentratory tlenu, łóżka czy specjalistyczny aparat do EKG. Ze sprzętu skorzystają bezpośrednio pacjenci, a jest ich wielu. Co roku FHO otacza opieką przeszło 1 000 osób w hospicjum stacjonarnym i 2 300 chorych w hospicjum domowym.

 

Dwie fundacja, jedna idea

Mogłoby się wydawać, że piłka nożna i hospicjum to dwa, nieprzenikające się światy. To tylko pozory, bo obie fundacje łączy idea bezinteresownej pomocy. Godność, szacunek i wsparcie. Słowa klucze ważne nie tylko w Legii, ale także w ursynowskim hospicjum. To na ich fundamencie można budować wspólnotę wokół idei pomagania.

 

Trzecia edycja naszego projektu będzie wyjątkowa, bo poza pomocą, razem z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa będziemy otwarcie mówić o tym, że pomoc hospicjum w wielu przypadkach jest nie do przecenienia. Będziemy pokazywać ludzi, którzy są obecni – całkiem bezinteresownie – gdy komuś trzeba pomóc, zmierzyć się z umieraniem. Będziemy pokazywać ludzi, którzy są obecni, gdy komuś trzeba pomóc, także zmierzyć się z umieraniem mówi Anna Mioduska, Prezes Zarządu Fundacji Legii.

 

Misją FHO jest przede wszystkim opieka nad pacjentami w końcowym stadium choroby onkologicznej. Ale nie tylko, bowiem Fundacja chce także odczarowywać postrzeganie hospicjów i budować świadomość społeczną o tych miejscach. Tylko w ten sposób zrozumiemy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają hospicja. Aby sobie to uzmysłowić, wystarczy choć raz zadać sobie pytanie, co by było, gdyby hospicjów nie było.

 

– Bardzo dziękujemy za zaproszenie do projektu. Z jednej strony jest to dla nas wielkie wyróżnienie, a z drugiej szansa na doposażenie naszego hospicjum w sprzęt medyczny. To także kolejna odsłona odczarowywania hospicjum. Chcemy pokazywać, że trwa tam życie, że jest miejsce na uśmiech, kolor, czasami nawet na zabawę. Każdy może się zaangażować w pomoc naszym pacjentom, opcji jest naprawdę wiele i akcja Fundacji Legii jest tego najlepszym przykładem. Kto by pomyślał, że wiosłowaniem można wspierać hospicjum! A jednak. Gorąco zachęcam do udziału w projekcie i bardzo dziękuję w imieniu naszych podopiecznych opowiada Dorota Jasińska, Prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne.

 

#WszyscyDoWioseł – akcja z dobrą historią

Pierwsze charytatywne wiosłowanie na Legii odbyło się w 2015 r. z inicjatywy Fundacji Legii, Fundacji Akademia Integracji, przy współpracy z hiszpańską fundacją Fundacion Deporte y Desafio oraz Warszawskiego Towarzystwa Regatowego Legia Warszawa. Za zebrane przez organizatorów pieniądze udało się kupić 5 ergometrów, które przystosowano do osób niepełnosprawnych.

 

Podczas drugiej edycji (2017 r.) Fundacja Legii, Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa i kibicowska grupa „Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom” zbierali pieniądze na karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki darczyńcom, sponsorom i partnerom zebrano ponad 200 tys. zł, które przeznaczono na zakup karetki. Jej oficjalne przekazanie odbyło się 2 czerwca br. podczas Święta Łazienkowskiej.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna