„Hip-hop dla hospicjum”: Dixon37, Peja, Hemp Gru i inni na rzecz pacjentów onkologicznych

02.09.2022

W ramach projektu NASZ hip-hop Festiwal 2022 już 9 września 2022 r. na warszawskim Ursynowie odbędzie się koncert, który zainauguruje akcję charytatywną „Hip-hop dla Hospicjum” organizowaną na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicjum Onkologiczne. W projekt zaangażowali się czołowi polscy raperzy!

Podczas trwania akcji „Hip-hop dla Hospicjum” fani rapu będą mogli wylicytować pamiątki muzyczne podarowane na aukcje charytatywne lub samodzielnie zasilić zbiórkę internetową. Akcja ruszy podczas NASZ hip-hop Festiwal 2022, który rozpocznie się 9 września 2022 r. o 18:00. Na festiwalu spotkamy czołówkę polskiego rapu, m.in. Dixon37, Peja/Slums Attack, Hemp Gru, Polska Wersja, Ero JWP, Małach/Rufuz, Nizioł czy Macięty.

 

Podwójna pomoc

NASZ hip-hop Festiwal to niezwykły festiwal. Dlaczego? Bo daje szansę na zaistnienie na scenie młodym talentom, a także wspiera pacjentów warszawskiego hospicjum na Ursynowie. Podczas festiwalu na scenie swój numer zagra zwycięzca konkursu dla Młodych, który został wyłoniony przez wspomnianych artystów na podstawie przesłanej wcześniej demówki. Ponadto podczas Festiwalu będzie można wesprzeć podopiecznych Fundacji Hospicjum Onkologiczne:

 

–  Wejście na koncerty jest bezpłatne, ale liczymy, że dzięki temu ludzie wspomogą naszą akcję i będą wrzucać pieniądze do specjalnych puszek dla Hospicjum. Do tego robimy aukcje, które pomogą nam zebrać większą kwotę. – opowiada Paweł Grabeus, członek składu Dioxon37.

 

Zdejmujemy tabu

Projekt NASZ hip-hop Festiwal 2022 nie powstałby bez zaangażowania lokalnych społeczników. To dzięki pomysłowości i otwartości Katarzyny Bornowskiej, radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy trafił on do głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsze. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów będziemy mogli cieszyć się porządną dawką dobrego rapu, ale też odczarowywać hip-hop oraz hospicjum.

 

Zależy nam na tym, żeby pokazać, że muzyka hip-hopowa jest wartościowa, a raperzy mogą mieć dużo mądrego do powiedzenia. Każdy przekaz jest ważny, zarówno z wulgaryzmami, jak i bez nich. Dlatego pokazujemy, że to nie temat tabu. Podobne podejście mamy do pomagania hospicjum. Organizując zbiórkę podczas Festiwalu, skłaniamy do refleksji na temat umierania. Wiemy, że to trudny temat, ale nie boimy się tego! – wyjaśnia Anna Bornowska, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 

Dlaczego warto

Środki finansowe pozyskane podczas zbiórki wesprą podopiecznych Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Fundacja przeznaczy je na pokrycie kosztów związanych z konserwacją niezbędnego sprzętu medycznego. Sprzęt ten zapewnia pacjentom hospicjum wygodne i bezpieczne życie bez bólu. To jeden z wielu wydatków, na które pieniądze Fundacja musi znaleźć samodzielnie.

 

Pokrycie kosztów konserwacji sprzętu medycznego to jedna z wielu opłat stałych, na które środki musimy pozyskać sami, ponieważ dofinansowanie z budżetu państwa nie jest wystarczające. A nie możemy przecież rezygnować z jakości naszych usług. Dlatego prosimy o pomoc! Aby pokryć roczny koszt konserwacji aparatury medycznej w naszm hospicjum musimy zebrać 62 500 zł. To duża kwota, ale wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć cel. – tłumaczy Dorota Jasińska, prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne.

 

Jak wesprzeć

Akcję „Hip-hop dla Hospicjum” można wesprzeć na kilka sposobów. Od 1 września 2022 r. trwa zbiórka pieniężna na zrzutka.pl, gdzie w łatwy sposób można dorzucić coś od siebie. Hospicjum można także wesprzeć podczas samych koncertów, wrzucając symboliczną kwotę do fundacyjnych skarbonek. Do 9 października 2022 r. w mediach społecznościowych będą trwać aukcje charytatywne inicjowane przez jednego z członków zespołu Dixon37.

 

Gramy do jednej bramki i zawsze, ale to zawsze, pomagamy, jak tylko możemy! Stąd pomysł na różne formy wsparcia akcji. Jedną z nich są aukcje w necie, na których będziemy mogli wylicytować małe gadżety raperów, aż po ich złote i platynowe płyty! – mówi Paweł Grabeus, ps. Kafar.

 


Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

Bank Pekao S.A.

68 1240 5963 1111 0000 4799 9077

KRS 0000128039

Newsletter

Email:

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna