Chcę pomóc

Konferencja dla lekarzy: „Etyczne, psychologiczne i praktyczne aspekty medycznych zastosowań marihuany”

14.12.2018

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie we współpracy z Canadian Cannabis Clinics zapraszają na MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWO-SZKOLENIOWĄ DLA LEKARZY „Etyczne, psychologiczne i praktyczne aspekty medycznych zastosowań marihuany”.

Uprzejmie informujemy, że zapisy na konferencję zostały zakończone.

Wykłady poprowadzą specjaliści medycznego zastosowania marihuany z Izraela, Kanady, Niemiec i Polski. Kierownictwo naukowe konferencji : dr Jerzy Jarosz.

 

Wykłady i warsztaty prowadzone będą w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem.

Miejsce konferencji: Hotel InterContinental w Warszawie, ul. Emilii Plater 49.

Udział w konferencji jest bezpłatny, organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania. Ilość miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu zawiadomimy w oddzielnym e-mailu. Obecnie staramy się o przyznanie punktów edukacyjnych za udział w konferencji.

Ramowy program konferencji:

30 stycznia godz. 09:00 – 17:15

  1. „Czy grozi nam epidemia bólu?”, prof. Zbigniew Szawarski, PAN – Komitet Bioetyki
  2. „Bezpieczeństwo w stosowaniu marihuany – aspekty psychologiczne”, dr Mikael Kowal, Holandia
  3. „Medyczna marihuana w Kanadzie – wskazania medyczne, organizacja leczenia”, dr Mohammed Rahim, Cannabis Clinic, Kanada
  4. „Medyczna marihuana w Izraelu. Zastosowanie w neurologii i psychiatrii”, dr Ilya Reznik, Międzynarodowe Towarzystwo Leczenia Marihuaną, Izrael
  5. „Medyczna Marihuana w Polsce. Doświadczenia Punktu Konsultacyjnego MM w Warszawie”, dr Jerzy Jarosz
  6. „Dwa lata doświadczeń z medyczną marihuaną w Niemczech”, dr Jan-Peter Jansen, Niemcy
  7. „Leczenie bólu w opiece paliatywnej”, prof. Dror Robinson, Towarzystwo Leczenia Marihuaną, Izrael
  8. „Jak podać kanabis pacjentowi. Drogi podania kanabinoidów”, dr Martyna Hordowicz, Przychodnia Cannabis, Warszawa
  9. „Receptura na przykładzie preparatów marihuany”, prof. Maciej Małecki, Zakład Farmacji Stosowanej, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i przesłać na adres: dydaktyka.nauka@fho.org.pl do dnia 20.01.2019 r.

Serdecznie zapraszamy!

Dokumenty do pobrania:

Regulamin konferencji
Formularz zgłoszeniowy

Czytaj również

Zagłosuj na najlepsze prace plastyczne w konkursie „Przyjaźń! 🎨🌼

Pola Nadziei Bramki

Zagłosuj na najlepsze prace plastyczne w konkursie „Przyjaźń! 🎨🌼

17.03.2025

Serdecznie zapraszamy do udziału w głosowaniu na najlepsze prace plastyczne w ramach konkursu „Przyjaźń”, organizowanego w ramach programu Pola Nadziei w naszym hospicjum w Bramkach. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych wykazali się niezwykłą kreatywnością, ukazując, czym jest prawdziwa przyjaźń – szczególnie ta, która rozkwita w hospicjum. Ich prace są pełne ciepła, wzruszeń i wyjątkowych interpretacji tego pięknego uczucia. Teraz to Ty możesz zdecydować, które z nich zostaną wyróżnione! Jak zagłosować? 📌 Kliknij w post odpowiadający wybranej kategorii wiekowej (poniżej). 📌 Oddaj swój głos, reagując „Lubię to” 👍 lub „Super” ❤️ pod wybraną pracą. 📌 Cztery prace z największą liczbą głosów zostaną zaprezentowane w specjalnej galerii na terenie Fundacji. Głosuj w poszczególnych kategoriach wiekowych: 👶 Przedszkolaki  👦 Klasy 1-4  🧑 Klasy 5-8   📅 Głosowanie trwa do 31 marca 2025 r! 📢 Wyniki ogłosimy 2 kwietnia 2025 r.!   Dziękujemy wszystkim małym artystom za ich wielkie serca! ❤️🌻

Więcej

Praca dla fizjoterapeuty w hospicjum stacjonarnym w Warszawie

24.01.2025

Szukasz pracy, w której Twoje umiejętności realnie zmieniają życie pacjentów? Dołącz do zespołu specjalistów w naszym hospicjum w Warszawie. Oferujemy: Zatrudnienie na pełen etat, Wynagrodzenie zgodne z ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Wymagamy: Prawa...

Więcej

Zapraszamy na Magiczne Ognisko na rzecz pacjentów hospicjum

18.11.2024

Już 8 grudnia 2024 r. nasz ogród wypełni się magiczną atmosferą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na Magiczne Ognisko, wydarzenie pełne świątecznej magii, wsparcia i serdeczności!

Więcej

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Zapewniamy opiekę łącznie ponad 3 000 pacjentów rocznie w ramach hospicjów stacjonarnych w Warszawie i Bramach oraz hospicjum domowego w Warszawie. Dzięki Twojej pomocy możemy to robić nieprzerwanie.

Zobacz, jak

możesz pomóc

Sprawdź