#polanadzieiFHO łączą pokolenia

25.10.2021

W ramach inauguracji VII edycji programu „Pola Nadziei” Burmistrzowie Ursynowa wraz z przedszkolakami i uczniami zasadzili żonkile dla hospicjum. Akcja odbyła się w wyjątkowo radosnej i empatycznej atmosferze.

Dobra tradycja

Sadzenie żonkili z Burmistrzami Ursynowa oraz dziećmi i uczniami placówek uczestniczących w „Polach Nadziei” to już tradycja. W tym roku w akcji wzięli udział Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa oraz Wiceburmistrzowie – Kuba Berent i Piotr Zalewski, a także dzieci i uczniowie warszawskich placówek: Przedszkola nr 412 i Szkoły Podstawowej nr 330. Wszystko w fantastycznej atmosferze, pełnej wzruszających momentów, uśmiechów i empatii.

 

Najmłodsi dziękują Burmistrzowi za pomoc

 

– W tym roku do udziału w akcji zaprosiliśmy dzieci z przedszkola, ale też podstawówki. Starsi pomagali młodszym, pokazując krok po kroku, jak sadzić cebulki żonkili. Widok dzieci, młodzieży, ale też dorosłych, którzy ramię w ramię sadzili kwiaty, by pomóc naszym pacjentom był ogromnie ujmujący. Nie możemy doczekać się kolejnych akcji! – opowiada Dorota Jasińska, prezes Fundacji.

 

 

To nie wszystko

Ale to nie jedyna akcja w ramach Pól Nadziei. Pomimo pandemii placówki uczestniczące w programie współpracują z nami, gdy tylko nadarzy się okazja. Ich rok szkolny wypełniony jest kiermaszami, zbiórkami i wieloma aktywnościami, które organizują dzieci i młodzież, by pomóc hospicjum. Jednym z przykładów takich działań jest doroczny kiermasz ciast, przetworów zimowych i innych specjałów, które przygotowuje społeczność z Przedszkola 412 w Warszawie: dzieci, rodzice i nauczyciele.

 

 

kiermasz na rzecz FHO w Przedszkolu 412 w Warszawie

 

 

– Pola Nadziei pozwalają nam marzyć i dążyć do powstawania świadomego i empatycznego pokolenia młodych ludzi, którzy w przyszłości będą potrafili dzielić się i pomagać potrzebującym. Dostrzegać problemy społeczne i je rozwiązywać. Cieszymy się, że możemy działać w ramach programu o tak mądrej i szczytnej idei – tłumaczy Iwona Miller, koordynator projektu „Pola Nadziei”.

 

Dziękujemy naszej najmłodszej społeczności, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom, że pomagają zmieniać nasz świat na lepsze. Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

_________________

Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja i ich przyjaciół. Naszym celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei niesienia bezinteresownej pomocy oraz pozyskiwanie środków na rzecz podopiecznych Fundacji. Jest on skierowany jest przede wszystkim do przedszkoli, szkół, ale również biznesu i spółdzielni mieszkaniowych.

 

Patroni honorowi kampanii: Robert Kempa, Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, m. st. Warszawa

Patroni medialni kampanii: haloursynow.pl

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna