Przekaż swoje półtora procent FHO i spraw, by pacjenci hospicjum mogli być szczęśliwi, umierając

18.04.2023

Czy człowiek, który umiera może być szczęśliwy? Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie zachęca do refleksji nt. umierania i prosi o 1,5% podatku na potrzeby swoich podopiecznych.

Umierać szczęśliwym 

Fundacja Hospicjum Onkologiczne przedstawia najnowszy spot kampanii 1,5%, w którym porusza nadal trudny w naszym społeczeństwie temat, jakim jest umieranie. Tegoroczna kampania ma pobudzać do refleksji nt. tego, czy można być szczęśliwym, umierając. Tłumacząc, jak to możliwe, zachęca odbiorców do podzielenia się swoim podatkiem i wsparciu pacjentów hospicjum.

Dbamy o to, aby pacjenci hospicjum mogli swoją ostatnią podróż przeżyć godnie, bez bólu, w poczuciu bliskości i zrozumienia. Aby w tym najtrudniejszym czasie nie byli sami, a gdy tylko tego potrzebują, ktoś trzymał ich za rękę. Jednak by było to możliwe, musimy pozyskiwać więcej środków niż zapewnia nam kontakt z NFZ, dlatego prosimy o wsparcie naszych działań 1,5 % podatku. – wyjaśnia Dorota Jasińska, prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

 

Hospicjum to nie umieralnia

Opieka paliatywna to w Polsce nadal temat tabu. Hospicja często postrzegane są jako “miejsca, do których przychodzi się umrzeć”, a powierzenie bliskiego pod ich opiekę oznacza “pozbycie się problemu”, jakim jest opieka nad pacjentem w ciężkim stanie. Fundacja chce walczyć z tymi stereotypami, pokazując, że w hospicjum można być szczęśliwym, radosnym i spokojnym, a skorzystanie z jego wsparcia to nic innego jak zadbanie o potrzeby bliskiego i swoje:

 

– Zdajemy sobie sprawę, że pytania, które zadajemy budzą kontrowersje, ale właśnie w ten sposób chcemy zachęcać do dyskusji na temat tego, jak postrzegana jest, a jaka może być opieka nad pacjentem paliatywnym. W swojej pracy skupiamy się na zapewnieniu naszym pacjentom fachowej opieki medycznej i duchowej. W ten sposób staramy się także odciążać ich rodziny z obowiązków, które niejednokrotnie okazują się być ponad miarę ich możliwości psychicznych i fizycznych. Wszystko po to, by umożliwić naszym podopiecznym spędzenie razem czasu, który im pozostał jak najlepiej. To wszystko wymaga jednak znacznych nakładów finansowych, dlatego prosimy o wsparcie! – tłumaczy Dorota Jasińska, prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

 

 

Jak pomóc

Każdego miesiąca w FHO brakuje ponad 100 tys. zł, aby zapewniać, ale też utrzymywać opiekę na najwyższym poziomie. Jedną z form wsparcia Fundacji jest pomoc w postaci 1,5% podatku, które można przekazać hospicjum na stronie fho.org.pl/przekaz-1 lub wpisując w swój formularz PIT nr KRS 0000 128039. Środki z 1,5% Fundacja przeznaczy na realizację projektu Hospicjum Plus, którego celem jest stałe podnoszenie jakości swoich usług.

 

Dlaczego warto

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie od ponad 30 lat bezpłatnie otacza opieką pacjentów u kresu choroby nowotworowej. W skali roku zespół lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i wolontariuszy zapewnia opiekę łącznie ponad 2 000 pacjentom w hospicjum stacjonarnym, domowym oraz poradni medycyny paliatywnej. Dzięki ich pracy, podopieczni Fundacji mają zapewnione najwyższej jakości opiekę medyczną i duchową, a także domową atmosferę, by swoje życie mogli dokończyć w jakości, poczuciu bezpieczeństwa, bliskości i zrozumienia. Fundacja wspiera także rodziny pacjentów w okresie żałoby.

 

O twórcach kampanii

FHO już po raz trzeci realizuje kampanię we współpracy z agencją Grey Group Poland. W ubiegłych latach ukazały się spoty Dobre umieranie oraz „Umieranie to podróż w nieznane, które cieszyły się sporym zainteresowaniem i uznaniem. Za udźwiękowienie spotów odpowiada studio Efektura, zaś głosu do tegorocznej kreacji użyczył aktor teatralny i telewizyjny, Sławomir Pacek. Wsparcia w zakresie planowania mediów udzieliła agencja Mindshare Poland. Wszystkie osoby i firmy zaangażowane w tegoroczną kampanię wsparły Fundację na zasadach pro bono.


Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

Email:

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna