Uczniowie szkół i przedszkolaki zebrali 140 tys. zł w ramach Pól Nadziei

01.06.2018

Dzieci i młodzież z warszawskich szkół i przedszkoli wspierają pacjentów i uczą się empatii przez cały rok. Nauka nie idzie w las, bo każdego roku wsparcie dla pacjentów hospicjum jest coraz większe. 3. edycja Pól Nadziei to rekordowa odsłona programu!

Społeczność szkolna i przedszkolna z Ursynowa i okolic Warszawy każdego roku daje z siebie wszystko, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Uczestnicy Pól Nadziei sadzą jesienią żonkile, samodzielnie organizują zbiórki, kiermasze, przedstawienia czy koncerty, z których dochód zasila konto Fundacji. Do 3. edycji dołączyło aż 49 placówek, które, przeprowadzając łącznie 102 zbiórki, uzbierały dla hospicjum aż 140 tys. zł! To 32 tys. zł więcej niż w poprzedniej i ponad 71 tys. zł. więcej niż w 1. edycji!

 

Wspólnie coś dobrego

Tegoroczny wynik Pól Nadziei to efekt wyjątkowego zaangażowania nie tylko ze strony najmłodszych i ich opiekunów, ale też innych instytucji. W akcji już po raz drugi aktywnie uczestniczyli studenci SGGW oraz studenci z Erasmus Student Network SGGW, a także Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego. Jak co roku akcję prężnie wspierał Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy oraz firma Roche. Takie rezultaty i zainteresowanie akcją napawają organizatorów radością i nadzieją na kolejne lata:

 

Środki, które wspólnymi siłami zebrali uczestnicy akcji to niezaprzeczalny sukces oraz ogromne wsparcie dla naszych pacjentów. Serce raduje się na coraz większą ilość młodych wolontariuszy, którzy być może w dorosłości włącza się świadomie w wolontariat! – tłumaczy Dorota Jasińska, prezes Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

 

4. edycja tuż, tuż

Choć kolejna edycja rusza dopiero we wrześniu, do Fundacji już zgłaszają się kolejne placówki wyrażające chęć dołączenia do kolejnej edycji programu. To długo wyczekiwany moment przez pracowników FHO:

 

– Już zgłaszają się do nas kolejne szkoły, przedszkola i inne placówki zainteresowane udziałem w 4. edycji Pól Nadziei. Z niecierpliwością wyczekujemy momentu, gdy ponownie spotkamy się we wrześniu! To właśnie zapał, otwartość i dzielność dzieci i młodzieży powoduje, że mamy w oczach łzy. Chcemy, żeby ten klimat towarzyszył nam jak najdłużej! – wyjaśnia Marcin Milczarski, koordynator ds. fundraisingu i projektów społecznych w FHO.

 

Fundacja serdecznie zaprasza do udziału w 4. edycji Pól Nadziei. O tym, jak zgłosić swoje uczestnictwo można dowiedzieć się na stronie fho.org.pl/polanadziei lub pod nr tel. 734 463 557.


Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

Email:

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna