Chcę pomóc

Historia fundacji

Hospicjum to nie miejsce, do którego przychodzi się umrzeć. To miejsce, do którego przychodzi się spędzić resztę życia.

Godnie i bez bólu.

W myśl tej idei 30 lat temu jeden z głównych założycieli naszej Fundacji, dr n. med. Jerzy Jarosz wraz z zespołem innych ochotników lekarzy i pielęgniarek objęli opieką hospicyjną około 10 ursynowskich domów. Była to dobrowolna i bezpłatna działalność na rzecz chorych i ich rodzin.

Zmiany, które nadeszły w 1989 r., pozwoliły na sformalizowanie naszej działalności.

W 1990 r. dr Halina Hattowska, dr Hanna Tchórzewska oraz inni specjaliści z różnych dziedzin powołali do życia Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Od niewielkiego pomieszczenia w Centrum Onkologii przez pierwsze kroki w budynku Wydziału Biologii UW, nasza fundacja rosła, zdobywając zaufanie i wsparcie społeczności.

W 1991 r. rozpoczęliśmy budowę hospicjum stacjonarnego

W którym po rozbudowie w 2009 r., możemy opiekować się jednocześnie 34 pacjentami.

Od 2023 r. działamy także w nowoczesnym hospicjum w Bramkach k. Błonia, które przyjmuje naraz 32 pacjentów. Jego sługi kierujemy do mieszkańców Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Każdego roku nasz zespół – pielęgniarki, lekarze, psycholożki, rehabilitantki – zapewnia opiekę paliatywną dla około 2 300 osób w ramach opieki domowej i 1 000 w hospicjum stacjonarnym. Dzięki medycynie paliatywnej, a także wsparciu psychologicznemu i duchowemu, nasi pacjenci żyją godnie i bez bólu do ostatnich chwil.

Wszystko to jest możliwe w dużej mierze dzięki Wam, naszym Darczyńcom.

Wasze pomoc pozwala nam nie tylko kontynuować, ale też rozwijać nasze działania, dlatego zachęcamy do dalszego wsparcia! Dzięki niemu będziemy mogli razem tworzyć miejsce pełne zrozumienia i profesjonalnej opieki dla jeszcze większej liczby tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Wesprzyj nas