Startuje Dobra Aukcja

25.04.2018

Ruszyła Dobra Aukcja, najnowszy projekt Fundacji oparty na aukcjach charytatywnych. Gwiazdą tegorocznej edycji jest piłka z 1977 roku podpisana przez kadrowiczów z igrzysk w Montrealu (1976) i mundialu w Argentynie (1978).

Kilka miesięcy temu, podczas porządków w archiwum, znaleźliśmy w sejfie dar od rodziny pacjenta – futbolówkę z podpisami piłkarzy. Szybko odkryliśmy, że nie jest to zwykła piłka, ale jedyna taka biedronka podpisana przez takie legendy jak Jacek Gmoch, Zbigniew Boniek, Adam Nawałka, Kazimierz Deyna czy Jan Tomaszewski.  Po 40 latach w przededniu wyjazdu biało-czerwonych na mundial do Rosji, piłka wraca do gry. I to w jakim stylu! Naprawdę dobrym, bo w barwach FHO!  

 

 

 

Na Aukcji nie zabraknie też oryginalnych koszulek z autografami obecnych piłkarzy, rękawic bramkarskich Łukasza Fabiańskiego, wspólnego oglądania meczu z Dariuszem Szpakowskim, biletów na mecze kadry i wielu innych unikatowych pamiątek piłkarskich. Przewidziany jest także KONKURS o bilety na mecz reprezentacji Polski z Litwą! Dołącz do naszej drużyny na dobraaukcja.pl.


Gramy zespołowo
Dobra Aukcja to nie tylko piłka. To inicjatywa, w której tak jak w FHO, najważniejsza jest gra zespołowa i walka do samego końca: – Nasi pacjenci, kiedy przychodzą do nas, to w wielu przypadkach przestraszeni, niepewni jutra ludzie. Otaczamy ich ciepłem, serdecznością i po pewnym czasie pojawiają się oznaki otwierania na ludzi, budzi się zaufanie, czasami uśmiech i chęć życia do końca. Tak rozumiemy naszą misję: troską o życie do ostatnich chwil. – wyjaśnia Marcin Milczarski, fundraiser i koordynator projektów społecznych w FHO

 

Więcej niż hospicjum
W futbolu, podobnie jak w życiu, warto grać do ostatniego gwizdka. W Hospicjum Onkologicznym św. Krzysztofa walkę w “ostatnich minutach meczu” toczymy codziennie – o godność odchodzenia, opiekę na najwyższym poziomie oraz zwykłą ludzką bliskość, ciepło i akceptację. Dążymy do tego, aby stać się wzorcem opieki paliatywnej w Polsce, wyznaczać najlepsze normy opieki, by człowiek był człowiekowi przyjacielem. To trudne i wymagające przedsięwzięcie, pochłaniające znaczne nakłady finansowe. Właśnie programowi HOSPICJUM PLUS poświęcamy Dobrą Aukcję.

 

Jesteśmy drużyną
W naszej drużynie grają już: Maciej Szczęsny, Dariusz Szpakowski, Stefan Szczepłek, Michał Pol, Łukasz Fabiański, Kuba Błaszczykowski, a także PZPN, Walk PR, allegro.pl,  agencja LungoPGE NarodowySodexo, Fundacja Godła Polskiego Teraz Polska, Marroitt Warsaw, Shot Art oraz Telwizja Polska.  Ty też możesz pomóc.

Bądź z nami od pierwszego do ostatniego gwizdka! Razem wygramy ten mecz!

 

Dobra Aukcja potrwa do 25 maja 2018 roku.


Skontaktuj się z nami

Kontakt

Fundacja Hospicjum

Onkologiczne św. Krzysztofa

 

ul. Pileckiego 105,

02-781 Warszawa

Tel: +48 (22) 643 57 08

fho@fho.org.pl

 

ul. Północna 18A

05-870 Bramki

Tel: +48 (22) 245 19 09

informacja.bramki@fho.org.pl

Newsletter

Email:

PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH DARCZYŃCÓW - klauzula informacyjna